#2017-01-02 06:08:42 

Solidna

Użytkownik

Witam. Chciałabym się dowiedziec, co rozumiecie pod pojęciem “żywność ekologiczna”. Czy to to samo co zdrowa żywność? Do niedawna myslałam, że tak, ale ostatnio zwróciłam uwagę, że na stoisku z owocami i warzywami w jednym z supermarketów pojawiły się produkty oznaczone jako „bio”. Sa one droższe od zwykłych bananów czy marchewek. Może ktoś mi wyjasni, dlaczego tak jest?
#2017-01-02 08:26:19 

chorwatka

Użytkownik

Generalnie zywność ekologiczna, oznaczana jako „eko” albo „bio” stoi w opozycji do jedzenia produkowanego przemysłowo. Eko produkty powstają bez dodatku sztucznych nawozów i pestycydów, które w nadmiarze szkodza zdrowiu człowieka. W swoim składzie różne zdrowe produkty nie zawierają spulchniaczy, wzmacniaczy smaku, konserwantów ani GMO. Więcej przydatnych informacji na temat ekologicznej żywności znajduje się pod adresem internetowym http://www.ekologicznie.net.pl/pl/i/Czym-jest-zywnosc-ekologiczna/21. Jest tam również mowa o tym, co można kupić w internetowych sklepach z żywnością ekologiczną. Sa to m.in. warzywa, owoce, soki, dżemy, przyprawy, oleje oraz bakalie.
#2017-01-02 09:41:43 

Solidna

Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź. Do tej pory było mi wszystko jedno, czy dany produkt jest oznaczony jako „bio” czy też nie. Chociaż nie oznacza to, ze odżywiałam się jakoś szczególnie niezdrowo. Od dość dawna już unikam produktów zawierających w swoim składzie dużo składników chemicznych. Ograniczyłam m.in. fast foody, słodkie napoje, parówki, chipsy oraz słodycze. Zwracam tez uwagę na etykiety i mając do wyboru np. dwa rózne jogurty, wybieram ten, którego skład jest bardziej wartościowy.
#2017-01-02 10:56:38 

chorwatka

Użytkownik

No ja mam podobnie, ale oprócz tego szukam w sklepach produktów, które mają znacznik „bio” albo „eko”. Są one przewaznie droższe niż towar bez takiego oznaczenia, ale za to wartościowsze i zdrowsze.
#2017-01-02 11:19:27 

Nawa

Użytkownik

A ja dodam tylko, ze produkty ekologiczne można też sobie samemu wyhodować, np. w przydomowym ogródku. A gdy się nie ma takiej możliwości można poszukac kogoś, kto sprzedaje produkty pochodzące z jego własnego gospodarstwa, na którym nie sa używane sztuczne nawozy.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015