#2016-03-15 04:08:08 

frankowiczka

Użytkownik

Moja siostra z mężem będą budować dom. Szwagier namawia ją na zastosowanie jakiejś super energooszczędnej wentylacji z jakimiś rekapatorami. Nie bardzo mogę cokolwiek znaleźć w Internecie na ten temat, więc pewnie coś pokręciłam z nazwami. Problem polega na tym, że szwagier sugeruje się wskazówkami budowlańca, który próbuje dorobić się na nich i jeszcze dać zarobić krewnym i znajomym królika. Ostatnio próbował im wcisnąć trzy razy droższą cegłę na rynku pod pretekstem, że inne się kruszą. Jak się okazało chodziło o jego prowizję za sprzedaż tych cegieł. Dlatego obawiam się czy z tym systemem wentylacyjnym nie jest podobnie, że chodzi wyłącznie o jego korzyść, a moja siostra niepotrzebnie przepłaci. Czy wiecie o co może chodzić i czy to faktycznie jest korzystne?
#2016-03-15 05:44:19 

WAWAon

Użytkownik

Zapewne chodzi o wentylację mechaniczną z rekuperatorami. Jeżeli są takie problemy z budowlańcem, należałoby się zastanowić nad sensem dalszej współpracy z nim. Jednak jeśli chodzi o ten system, to z pewnością jest on godny polecenia. W odróżnieniu od zwykłej wentylacji zapewnia on odzyskanie ciepła wywiewanego wraz z powietrzem z domu. Więcej o nim można znaleźć na stronie jednego z producentów http://apowent.pl/ , gdzie przejrzyście, ale konkretnie opisane są zasady działania tego systemu oraz jego zalety.
#2016-03-15 08:28:08 

Rachmistrz

Użytkownik

Zamiast czytać, ja mogę powiedzieć, że wentylacja mechaniczna jest doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób z alergią na wszelkiego rodzaju pyły czy co gorsze na pleśnie i grzyby. Rekuperator posiada zamontowane filtry, które oczyszczają powietrze wtłaczane do budynku, a cały system ogranicza wilgoć, zmniejszając tym samym ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni.
#2016-03-15 10:47:36 

Solidna

Użytkownik

Ja również mogę polecić rozwiązania stosowane przez firmę Apowent. Od lat wentylacja działa u nas bez zarzutu. Mnie najbardziej przekonały dane na stronie internetowej http://apowent.pl/systemy-wentylacji-mechaniczej , bo zgadzam się z tym, że za mało dbamy o swoje zdrowie, a dzisiaj wszędzie czyhają na nas jakieś zagrożenia.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015