#2015-12-22 04:49:46 

Wanilia

Użytkownik

Witajcie. Mam takie pytanko, czy kupujecie programy komputerowe, jak np. antywirusy w sklepach czy pobieracie je z internetu? Ja z powodu ściągania oprogramowania z netu mocno zawirusowałam komputer i teraz nie jestem przekonana do pobierania kolejnych programów. A specjalista IT zaproponował mi zainstalować program Acronis, służacy do tworzenia obrazów dysków twardych.

#2015-12-22 07:39:15 

Rachmistrz

Użytkownik

Ja kupiłem większość programów do mojego kompa, ale przyznam, że coś tam czasem ściągam z netu. Nie wiem, czy da się uniknąć całkiem pobierania tego typu narzędzi z internetu, bo czasem coś jest nagle potrzebne i szkoda czasu na szukanie, kupowanie i nieraz czekanie na przesyłkę. W kazdym razie trzeba być czujnym i ostrożnym, by przy okazji pobierania potrzebnego oprogramowania nie ściągnąc jakiegoś złośliwego adware lub innego dziadostwa.
#2015-12-22 08:02:34 

Ogar

Użytkownik

A ja wszystkie programy, które mam na swoim laptopie, nabyłem legalnie. Dzięki temu wiem, że są to pewne i sprawdzone produkty. Ostatnio np. zakupiłem w internetowym sklepie Bitdefender Internet Security 2015, czyli najnowszą wersję sprawdzonego programu antywirusowego. Dzięki temu mam pewność, że korzystając często z Internetu, nie ściągnę przez przypadek żadnego wirusa czy kto wie czego jeszcze. A mam ważne pliki na moim laptopie, więc musze go dobrze chronić przed wszelkiego rodzaju robakami itp.

#2015-12-22 10:30:47 

Wanilia

Użytkownik

Czyli polecasz kupowanie programów w sklepach? A nie kosztuje Cię to zbyt wiele? Nigdy nie zdarza Ci się niczego ściągać?
#2015-12-22 13:01:44 

Ogar

Użytkownik

No zdecydowanie zalecam kupowanie oprogramowania w dobrych sklepach stacjonarnych lub online. Mój laptop jest moim narzędziem pracy, więc musze o niego nalezycie dbać. Jeśli Tobie też zalezy na twoim komputerze i jego zawartości, myślę, że również powinnaś legalnie kupować potrzebne oprogramowanie. W przeciwnym wypadku może się zdarzyc tak, że późniejsze ewentualne odwirusowywanie i naprawa będzie kosztować Cię więcej niż zakup niezbędnych programów.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015